Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Download
Linki
Kategorie newsów
Kontakt
Szukaj
Redakcja
Event Calendar
PictureFlow Gallery
RODO
Komenda
· Słowem wstępu
· Kierownictwo
· Dane teleadresowe
· Służba i praca
· Zamówienia publiczne
· Modernizacje
· Do pobrania
· BIP
Struktura
· JRG
· Wydział Operacyjno-Rozpoznawczy
· Sekcja Kwatermistrzowsko-Techniczna
· Sekcja Finansów
· Sekcja Organizacyjno-Kadrowa
Galerie
· Galerie zdjęć
· Sprzęt pożarniczy
Linki

Ostatnie artykuły
Stop! pożarom traw
Sezon grzewczy - pod...
Wymagania dla szkół
Owady - zasady postę...
Wypalanie trawy, sło...
Przetłumacz stronę

Finał centralny OTWP 2015

SUKCES REPREZENTANTÓW POWIATU BRODNICKIEJ

W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Nieprawdopodobną wiedzą i umiejętnościami wykazali się reprezentanci naszego powiatu podczas XXXVIII Finału Centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Aby wyłonić najlepszych potrzebne były dogrywki. Finał odbył się 30-31 maja 2015 r. w Polanicy Zdrój. 

W dniu 30 maja 2015 r. kilkanaście minut po godzinie 800, rozpoczął się pierwszy etap rywalizacji, czyli test pisemny składający się z 40 pytań. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy wiekowe - szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne – zostali rozsadzeni w sześciu salach w Szkole Podstawowej nr 2 w Polanicy Zdrój. Pierwsi zawodnicy zaczęli opuszczać sale już po niespełna 20 minutach. Gdy już wszyscy oddali swoje prace jury zabrało się za ich sprawdzanie, a młodzież wyruszyła na zwiedzanie miejscowości: Wambierzyce, Duszniki Zdrój, Kudowy Zdrój oraz Rezerwatu Błędnych Skał. Wyniki eliminacji pisemnych ogłoszono podczas obiadu. Do kolejnego etapu, czyli zadań praktycznych zakwalifikowało się dwóch reprezentantów powiatu brodnickiego:

1)     Kacper Osiński – II grupa wiekowa (Gimnazjum w Szczuce),

2)     po dogrywce - Karolina Pakulska – I grupa wiekowa (Szkoła Podstawowa w Jabłonowie Pomorskim).

Następnie na terenie Parku Zdrojowego (m.in. w Muszli Koncertowej), rozpoczęto etap finałowy, do którego zakwalifikowało się po pięciu najlepszych z każdej grupy wiekowej. Czekały na nich zadania praktyczne. Do zadań należało rozpoznanie elementów strażackiego wyposażenia oraz sprawianie linii gaśniczych. Następnie zawodnicy musieli udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po tych zadaniach rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez gospodarzy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W niedzielę 31 maja uczestnicy turnieju spotkali się rano na mszy świętej w Kościele NMP. Następnie o 1000 w Teatrze Zdrojowym im. M. Ćwiklińskiej rozpoczął się finał ustny, czyli drugi i ostatni etap rundy finałowej. Najpierw zawodnicy z grupy szkół podstawowych wybierali koperty z dwoma pytaniami, na które po dwóch minutach namysłu udzielali odpowiedzi. To samo czekało pozostałe grupy. Runda finałowa stała na bardzo wysokim poziomie, a wypowiedzi niektórych zawodników tak rozbudowane, że sędziowie musieli hamować ich zapędy oratorskie. Reprezentanci powiatu brodnickiego Karolina Pakulska i Kacper Osiński ostatecznie zdobyli wysoko punktowane piąte miejsca w ścisłym finale (każde w swojej grupie wiekowej). Należy podkreślić, że wszyscy uczestnicy finałów mogą czuć się zwycięzcami. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych sponsorów.

Znajdź nas na Facebook
Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP
· Skład Zarządu i Komisji Rewizyjnej
· Plan pracy zarządu
· Plan pracy prezydium zarządu
· Kalendarz imprez i uroczystości
· Turniej Wiedzy Pożarniczej
· Sport
· Informacje bieżące
· Galeria
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Korpus Służby Cywilnej
· Informacje
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
KSRG
· Zadania
· Struktura
· Zintegrowane Stanowisko Kierowania
· Szkolenie OSP
· Zawody OSP
Statystyka
· Statystyka roczna
· Działania ratownicze