Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Download
Linki
Kategorie newsów
Kontakt
Szukaj
Redakcja
Event Calendar
PictureFlow Gallery
RODO
Komenda
· Słowem wstępu
· Kierownictwo
· Dane teleadresowe
· Służba i praca
· Zamówienia publiczne
· Modernizacje
· Do pobrania
· BIP
Struktura
· JRG
· Wydział Operacyjno-Rozpoznawczy
· Sekcja Kwatermistrzowsko-Techniczna
· Sekcja Finansów
· Sekcja Organizacyjno-Kadrowa
Galerie
· Galerie zdjęć
· Sprzęt pożarniczy
Linki

Ostatnie artykuły
Stop! pożarom traw
Sezon grzewczy - pod...
Wymagania dla szkół
Owady - zasady postę...
Wypalanie trawy, sło...
Przetłumacz stronę

CZAD I OGIEŃ - Obudź Czujność inauguracji kampanii na terenie powiatu brodnickiego.

"CZAD I OGIEŃ - Obudź Czujność” inauguracji kampanii na terenie powiatu brodnickiego.

7 grudnia 2016 r. w siedzibie KP PSP w Brodnicy odbyło się spotkanie inaugurujące na terenie powiatu brodnickiego akcję społeczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "CZAD I OGIEŃ - Obudź Czujność". W prelekcji uczestniczyli druhowie prezesi i członkowie ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu brodnickiego (wchodzący w skład Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brodnicy), przedstawiciel KP Policji w Brodnicy oraz redaktorzy lokalnych mediów – prasy oraz telewizji.

Kampania jest odpowiedzią na niepokojące statystyki dotyczące ofiar pożarów i zatruć czadem, a jej głównym celem jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie tej grupy zagrożeń. Z badań przeprowadzonych na zlecenie MSWiA wynika, że ponad 1/4 Polaków twierdzi, że żeby uchronić się przed pożarem  wystarczy być uważnym. Według statystyk PSP, wady i niewłaściwa eksploatacja urządzeń i instalacji grzewczych to przyczyna ponad połowy pożarów w budynkach. Mniej niż jeden na pięciu Polaków ma w domu czujnik dymu lub czadu. Według tych badań 41% Polaków twierdzi, że potrafi rozpoznać czad. Niepokojące  jest to, że aż co czwarty Polak myśli, że czad można poznać po zapachu lub po dymie. Warto więc ciągle przypominać, że czad jest bezwonny i bezbarwny. Tylko co piąty Polak wie, że czad można wykryć za pomocą specjalnych czujników.

Tylko na terenie powiatu brodnickiego w ostatnich 5 latach odnotowano 20 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla (czadem) w których poszkodowanych zostało 18 osób, oraz 220 pożarów w budynkach mieszkalnych w których zginęły 4 osoby, a 33 zostały ranne.

Zorganizowane spotkanie jest jednym z elementów inicjujących szereg kolejnych działań w ramach kampanii "CZAD I OGIEŃ - Obudź Czujność” które zostaną przeprowadzone na terenie powiatu brodnickiego m.in. takich jak prelekcje dla dzieci i młodzieży oraz spotkania ze strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych.

Więcej informacji dotyczących ochrony przed zagrożeniami w ramach kampanii "Czad i ogień - obudź czujność" można znaleźć na stronie internetowej www.straz.brodnica.pl.

 W trakcie spotkania przedstawiono również podsumowanie dofinansowania ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach zadania „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”. W ramach dotacji powiat brodnicki otrzymał kwotę 64 400 zł, z której dofinansowanie otrzymały 23 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Za przyznane środki finansowe jednostki zakupiły 168 pozycji specjalistycznego sprzętu ratowniczego oraz ochrony osobistej strażaka.

Znajdź nas na Facebook
Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP
· Skład Zarządu i Komisji Rewizyjnej
· Plan pracy zarządu
· Plan pracy prezydium zarządu
· Kalendarz imprez i uroczystości
· Turniej Wiedzy Pożarniczej
· Sport
· Informacje bieżące
· Galeria
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Korpus Służby Cywilnej
· Informacje
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
KSRG
· Zadania
· Struktura
· Zintegrowane Stanowisko Kierowania
· Szkolenie OSP
· Zawody OSP
Statystyka
· Statystyka roczna
· Działania ratownicze