Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Download
Linki
Kategorie newsów
Kontakt
Szukaj
Redakcja
Event Calendar
PictureFlow Gallery
RODO
Komenda
· Słowem wstępu
· Kierownictwo
· Dane teleadresowe
· Służba i praca
· Zamówienia publiczne
· Modernizacje
· Do pobrania
· BIP
Struktura
· JRG
· Wydział Operacyjno-Rozpoznawczy
· Sekcja Kwatermistrzowsko-Techniczna
· Sekcja Finansów
· Sekcja Organizacyjno-Kadrowa
Galerie
· Galerie zdjęć
· Sprzęt pożarniczy
Linki

Ostatnie artykuły
Stop! pożarom traw
Sezon grzewczy - pod...
Wymagania dla szkół
Owady - zasady postę...
Wypalanie trawy, sło...
Przetłumacz stronę

Bobrowo - Powiatowe Obchody Dnia Strażaka oraz zawody sportowo-pożarnicze

W dniu 09 czerwca 2013 r. na terenie zespołu boisk sportowych w Bobrowie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka oraz Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu brodnickiego. Obchody rozpoczęły się o godzinie 11.00 uroczystym apelem podczas którego wręczono wyróżnionym strażakom–ochotnikom odznaczenia i medale, które otrzymali:

  • dh Edward Kiedewicz - Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza
  • dh Zenon Klonowski oraz dh Roman Kowalski - Złoty Znak Związku
  • dh Dariusz BIAŁOWICZ, dh Stanisław DĄBROWSKI, dh Tomasz JONOWSKI, dh Stanisław KUCIŃSKI, dh Franciszek MIECZYŃSKI, dh Marek STANISŁAWSKI  - Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa
  • dh Zbigniew ĆWIKLIŃSKI, dh Józef ZABORNY - Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa
  • dh Arkadiusz KRYSZTOFIAK, dh Nikodem KNITTER, dh Krzysztof ĆWIKLIŃSKI - Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa

Pamiątkowymi statuetkami za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej powiatu brodnickiego zostali uhonorowani obecni na uroczystości dh Zdzisław Dąbrowski – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu oraz st.bryg. Bogdan Sowiński – Z-ca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

 

Po zakończeniu apelu drużyny rozpoczęły rywalizację sportową w konkurencjach:

- musztry zespołowej,

- sztafety pożarniczej 7x50 m

- pożarniczego ćwiczenia bojowego.

W zawodach wzięły udział 23 drużyny w tym 4 kobiece, w których składzie było łącznie ponad 200 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu brodnickiego. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy, a sędzią głównym zawodów był st.asp. Piotr Sokołowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu. Sportowe zmagania druhów obserwowali mieszkańcy oraz włodarze poszczególnych gmin powiatu brodnickiego.

Grupa C

Ćwiczenie bojowe

1 miejsce

OSP Brzozie

z wynikiem

53,49

pkt.

2 miejsce

OSP Pokrzydowo

z wynikiem

66,85

pkt.

3 miejsce

OSP Gorczenica

z wynikiem

68,07

pkt.

4 miejsce

OSP Kłuśno

z wynikiem

70,55

pkt.

 

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami

1 miejsce

OSP Brzozie

z wynikiem

74,1

pkt.

2 miejsce

OSP Gorczenica

z wynikiem

76,92

pkt.

3 miejsce

OSP Kłuśno

z wynikiem

79,68

pkt.

4 miejsce

OSP Pokrzydowo

z wynikiem

84,32

pkt.


Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

1 miejsce

OSP Brzozie

z wynikiem

127,59

pkt.

2 miejsce

OSP Gorczenica

z wynikiem

144,99

pkt.

3 miejsce

OSP Kłuśno

z wynikiem

150,23

pkt.

4 miejsce

OSP Pokrzydowo

z wynikiem

151,17

pkt.

 

GRUPA A

Ćwiczenie bojowe

1 miejsce

OSP Nieżywięć

z wynikiem

40,42

pkt.

2 miejsce

OSP Grabówiec

z wynikiem

46,47

pkt.

3 miejsce

OSP Brzozie

z wynikiem

47,72

pkt.

4 miejsce

OSP Zembrze

z wynikiem

51,68

pkt.

5 miejsce

OSP Pokrzydowo

z wynikiem

52,05

pkt.

6 miejsce

OSP Grążawy

z wynikiem

52,88

pkt.

7 miejsce

OSP Gorczenica

z wynikiem

54,45

pkt.

8 miejsce

OSP Kłuśno

z wynikiem

54,73

pkt.

9 miejsce

OSP Szczutowo

z wynikiem

57,19

pkt.

10 miejsce

OSP Nowe Świerczyny

z wynikiem

57,76

pkt.

11 miejsce

OSP Szabda

z wynikiem

63,09

pkt.

12 miejsce

OSP Konojady

z wynikiem

63,97

pkt.

13 miejsce

OSP Sumowo

z wynikiem

65,22

pkt.

14 miejsce

OSP Osiek

z wynikiem

71,21

pkt.

15 miejsce

OSP Świedziebnia

z wynikiem

85,37

pkt.

16 miejsce

OSP Strzygi

z wynikiem

dyskw.

pkt.

 

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami

1 miejsce

OSP Nieżywięć

z wynikiem

56,88

pkt.

2 miejsce

OSP Grabówiec

z wynikiem

61,45

pkt.

3 miejsce

OSP Brzozie

z wynikiem

64,13

pkt.

4 miejsce

OSP Gorczenica

z wynikiem

64,69

pkt.

5 miejsce

OSP Sumowo

z wynikiem

66,55

pkt.

6 miejsce

OSP Zembrze

z wynikiem

66,61

pkt.

7 miejsce

OSP Nowe Świerczyny

z wynikiem

67,47

pkt.

8 miejsce

OSP Kłuśno

z wynikiem

67,86

pkt.

9 miejsce

OSP Strzygi

z wynikiem

70,12

pkt.

10 miejsce

OSP Szabda

z wynikiem

70,87

pkt.

11 miejsce

OSP Osiek

z wynikiem

73,44

pkt.

12 miejsce

OSP Pokrzydowo

z wynikiem

76,08

pkt.

13 miejsce

OSP Grążawy

z wynikiem

77,56

pkt.

13 miejsce

OSP Świedziebnia

z wynikiem

77,56

pkt.

15 miejsce

OSP Konojady

z wynikiem

79,32

pkt.

16 miejsce

OSP Szczutowo

z wynikiem

80,29

pkt.

 

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

1 miejsce

OSP Nieżywięć

z wynikiem

97,30

pkt.

2 miejsce

OSP Grabówiec

z wynikiem

107,92

pkt.

3 miejsce

OSP Brzozie

z wynikiem

111,85

pkt.

4 miejsce

OSP Zembrze

z wynikiem

118,29

pkt.

5 miejsce

OSP Gorczenica

z wynikiem

119,14

pkt.

6 miejsce

OSP Kłuśno

z wynikiem

122,59

pkt.

7 miejsce

OSP Nowe Świerczyny

z wynikiem

125,23

pkt.

8 miejsce

OSP Pokrzydowo

z wynikiem

128,13

pkt.

9 miejsce

OSP Grążawy

z wynikiem

130,44

pkt.

10 miejsce

OSP Sumowo

z wynikiem

131,77

pkt.

11 miejsce

OSP Szabda

z wynikiem

133,96

pkt.

12 miejsce

OSP Szczutowo

z wynikiem

137,48

pkt.

13 miejsce

OSP Konojady

z wynikiem

143,29

pkt.

14 miejsce

OSP Osiek

z wynikiem

144,65

pkt.

15 miejsce

OSP Świedziebnia

z wynikiem

162,93

pkt.

16 miejsce

OSP Strzygi

z wynikiem

dyskw.

pkt.

 

W kategorii jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego klasyfikacja przedstawia się następująco:

 

Ćwiczenie bojowe

1 miejsce

OSP Nieżywięć

z wynikiem

40,42

pkt.

2 miejsce

OSP Brzozie

z wynikiem

47,72

pkt.

3 miejsce

OSP Zbiczno

z wynikiem

47,82

pkt.

4 miejsce

OSP Pokrzydowo

z wynikiem

52,05

pkt.

5 miejsce

OSP Grążawy

z wynikiem

52,88

pkt.

6 miejsce

OSP Zgniłobłoty

z wynikiem

52,99

pkt.

7 miejsce

OSP Górzno

z wynikiem

54,54

pkt.

8 miejsce

OSP Osiek

z wynikiem

71,21

pkt.

9 miejsce

OSP Świedziebnia

z wynikiem

85,37

pkt.

10 miejsce

OSP Strzygi

z wynikiem

dyskw.

pkt.

 

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami

1 miejsce

OSP Nieżywięć

z wynikiem

56,88

pkt.

2 miejsce

OSP Brzozie

z wynikiem

64,13

pkt.

3 miejsce

OSP Zgniłobłoty

z wynikiem

66,40

pkt.

4 miejsce

OSP Strzygi

z wynikiem

70,12

pkt.

5 miejsce

OSP Zbiczno

z wynikiem

71,65

pkt.

6 miejsce

OSP Górzno

z wynikiem

73,42

pkt.

7 miejsce

OSP Osiek

z wynikiem

73,44

pkt.

8 miejsce

OSP Pokrzydowo

z wynikiem

76,08

pkt.

9 miejsce

OSP Grążawy

z wynikiem

77,56

pkt.

9 miejsce

OSP Świedziebnia

z wynikiem

77,56

pkt.

 

Klasyfikacja generalna KSRG przedstawia się następująco:

1 miejsce

OSP Nieżywięć

z wynikiem

97,30

pkt.

2 miejsce

OSP Brzozie

z wynikiem

111,85

pkt.

3 miejsce

OSP Zgniłobłoty

z wynikiem

119,39

pkt.

4 miejsce

OSP Zbiczno

z wynikiem

119,47

pkt.

5 miejsce

OSP Górzno

z wynikiem

127,96

pkt.

6 miejsce

OSP Pokrzydowo

z wynikiem

128,13

pkt.

7 miejsce

OSP Grążawy

z wynikiem

130,44

pkt.

8 miejsce

OSP Osiek

z wynikiem

144,65

pkt.

9 miejsce

OSP Świedziebnia

z wynikiem

162,93

pkt.

10 miejsce

OSP Strzygi

z wynikiem

dyskw.

pkt.

 

W konkurencji musztry zespołowej, którą przeprowadzono jako dodatkową, wśród drużyn kobiecych zwyciężyła drużyna z OSP w Gorczenicy, natomiast OSP w Grążawach wygrała w kategorii drużyn męskich.

 

Na zakończenie zawodów wszyscy strażacy biorący udział w zmaganiach otrzymali nagrody indywidualne, a zwycięskie drużyny oprócz pucharów i dyplomów - wartościowe nagrody rzeczowe w postaci m.in. hełmów, ubrań koszarowych, zbiornika wodnego, prądownicy, piły spalinowej do drewna, węży pożarniczych i rozdzielacza.

 

Organizatorami Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Brodnicy, Komenda Powiatowa PSP w Brodnicy oraz Urząd Gminy Bobrowo wraz z miejscowym Zarządem Gminnym OSP. Dodatkowo fundatorami nagród była Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa EDURA, Nadleśnictwo Brodnica oraz Urzędy Gmin Bartniczka, Górzno, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Znajdź nas na Facebook
Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP
· Skład Zarządu i Komisji Rewizyjnej
· Plan pracy zarządu
· Plan pracy prezydium zarządu
· Kalendarz imprez i uroczystości
· Turniej Wiedzy Pożarniczej
· Sport
· Informacje bieżące
· Galeria
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Korpus Służby Cywilnej
· Informacje
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
KSRG
· Zadania
· Struktura
· Zintegrowane Stanowisko Kierowania
· Szkolenie OSP
· Zawody OSP
Statystyka
· Statystyka roczna
· Działania ratownicze