Nowy samochód KP PSP w Brodnicy
Dodane przez jablonski dnia 18-01-2010 14:05:11
14 stycznia 2010r. odbyła się uroczystość przekazania Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy nowego samochodu średniego.


Dostępna jest już galeria fotografii z uroczystości przekazania samochodu.
 

Treść rozszerzona

14 stycznia 2010r. odbyła się uroczystość przekazania Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy nowego samochodu średniego.
GBA 2,5/16 na podwoziu RENAULT Midlum jest to samochód o wysokich parametrach technicznych wyposażony w napęd terenowy. Będzie wykorzystywany nie tylko do walki z pożarami, ale również w celu likwidacji zagrożeń komunikacyjnych, chemicznych i ekologicznych zagrażających środowisku naturalnemu. Posiada zbiornik wody o pojemności 2,5 tys. litrów wody i napęd 4x4 umożliwiający poruszanie się w trudno dostępnym terenie. Wyposażony jest na stałe w sprzęt łączności radiowej, agregat prądotwórczy z masztem oświetleniowym i wyciągarkę elektryczną, a dzięki parametrom techniczno użytkowym pojazdu istnieje możliwość transportowania specjalistycznego sprzętu ratowniczego niezbędnego podczas działań związanych z wypadkami na szlakach komunikacyjnych.

 Samochód GCBA 5/32 na podwoziu Jelcz 010M, eksploatowany w komendzie od 1995r. przekazany został do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grążawach, gdzie nadal wykorzystywany będzie do wspierania działań w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w naszym powiecie.