Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Dodane przez jablonski dnia 02-04-2010 14:22:18
W dniu 31 marca 2010 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy odbyły się eliminacje powiatowe OTWP "Młodzież zapobiega pożarom".
Treść rozszerzona

W dniu 31 marca 2010 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Jak co roku eliminacje turnieju cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dla laureatów jak również dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano nagrody i upominki. Fundatorami atrakcyjnych nagród byli tego roku: Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Nadleśnictwo Brodnica, Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brodnicy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy.

W uroczstym podsumowaniu turnieju wzięli udział: Pan Zbigniew Sosnowski – Podsekretarz Stanu w MSWiA i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brodnicy, Pan Ryszard Bober - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pan Waldemar Gęsicki - Starosta Brodnicki, Pan Henryk Kapusta - Nadleśniczy Nadleśnictwa Brodnica.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):
1. Leśniewska Dominika
2. Malinowski Marcin
3. Zagórski Sebastian
II grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne):
1. Dec Aneta
2. Dąbrowska Olga
3. Stogowski Paweł
III grupa wiekowa (szkoły ponad gimnazjalne):
1. Leśniewski Paweł
2. Kaczmarska Agnieszka
3. Klakus Mariusz

W wyniku przeprowadzonych eliminacji powiatowych następujący uczestnicy zakwalifikowali się do eliminacji na szczeblu wojewódzkim:
1. Leśniewska Dominika - w I grupie wiekowej (szkoły podstawowe),
2. Dec Aneta - w II grupie wiekowej (szkoły gimnazjalne),
3. Leśniewski Paweł - w III grupie wiekowej (szkoły ponadgimnazjalne).

Po zakończeniu konkursu, odbyły sie przygotowane dla młodych sympatyków pożarnictwa, pokazy przybliżające młodzieży arkana wiedzy będącej przedmiotem ich zainteresowania.

Zobacz galerię zdjęć z tegorocznych eliminacji.